Dëmtimi i Biglia, më i rëndë nga sa mendohej

biglia-1.jpg

Lajme shumë të këqija për Milanin. Dëmtimi i Lucas Biglia, i cili mungoi në fitoren 2-1 ndaj Genoa, është më i rëndë nga sa u mendua në fillim.

Rezonanca magnetike ka vënë në dukje se mesfushori argjentinas ka një dëmtim në pulpë që do ta mbajë jashtë fushave për rreth 2 muaj.

Kështu, Biglia do të mungojë ndaj Juventus dhe Lazio, dy ndeshje shumë të rëndësishmë për kuqezinjtë.

scroll to top