fbpx

Denoncimi me VIDEO: ‘Rama përhapësi i lajmeve të rreme, ja se ç’i bëri Facebook-u

auto_b09f45ea8bcf988673b0c852c8b5ea20d4ffc16aRsaUsMnPXOOK1XApa531.video_thumb_6574_431603037526.jpeg

Një prej postimeve të Kryeministrit Rama ka qenë vetë Facebook që e ka konsideruar ‘Fake Neës’.  Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi shkruan në Facebook se ‘Edi Rama është përhapësi me i madh i lajmeve të rreme në Shqipëri’.

“Tani edhe Facebooku e konsideron atë si mashtrues. Nga premtimet që nuk realizohen kurrë e deri te” statistikat” që nuk ekzistojnë, Edi Rama është përhapësi me i madh i lajmeve të rreme në Shqipëri.

Pas shtatë vitesh premtimesh boshe dhe pas dy mandateve me gënjeshtra, është koha për ndryshim”, shkruan Gazment Bardhi në Facebook

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303