fbpx

Denoncon PD: PS ka nisur blerjen e votave

61679346_2330523003858206_1878517050574372864_n1559399345.jpg

Partia Socialiste blen vota që ditën e parë të fushatës së saj. Ky është denoncimi që bën ish-deputeti i Partisë Demokratike për këtë qark, Luçiano Boçi.

Përmes fotove dhe videos, Boçi shprehet se, “me anë të Bashkisë me mbikqyrjen e policisë bashkiake, me lista, shpërdajnë qeset me ushqime për t’i marrë më të vobektëve më pas votën”.
Më tej ish-deputeti shton se, kjo është faza e parë. Faza e dytë do të jetë me para kesh në dorë.

auto_61614045_2330522943858212_8633499012219011072_n1559399343 1 61679346_2330523003858206_1878517050574372864_n1559399345
<
>

Denoncimi i plotë i Luçiano Boçit:

SKANDAL!
Ja si e hap fushatën elektorale PS në Elbasan.
Fillon e blen vota që ditën e parë.
Me anë të Bashkisë me mbikqyrjen e policisë bashkiake, me lista, shpërdajnë qeset me ushqime për t’i marrë më të vobektëve më pas votën.

Pamjet shokuese janë marrë tek qendra ekonomike e arsimit.
Gjithçka në mes të ditës e në mes të njerëzve.
I gënjejnë me një grusht ushqimesh sot për t’i marrë erzin, shpirtin, jetën e gjithçka nesër, këtyre e gjithë shqiptarëve.
Kjo pra është faza e parë e blerjes së votës.
Faza e dytë është me para kesh në dorë.
Këto janë zgjedhjet demokratike që kërkon të imponojë regjimi!

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303