fbpx

“Dështimi po troket në derë për herë të tretë”. Floriana Garo del me deklaratën urgjente nga selia blu

garo.jpg

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Floriana Garo ka dalë pak më parë në një deklaratë për media nga selia blu, ku thekson se shqiptarët kanë pagën minimale më të ulët, teksa qeverisen prej 8 ditësh nga Edi Rama.

Deklarata e Garos nga selia e PD:

Shqipëria kërkon ndryshim. Ndryshimi nis duke garantuar të ardhurat tuaja, prandaj duhet rritur paga minimale.

Në 8 vite me Ramën, Shqipëria ka pagën minimale më të ulët në Europë. Rama nuk do ta sjellë ndryshimin në Shqipëri, ne nuk duhet ta lëmë atë të vazhdojë.

Dështimi po troket në derë për herë të tretë. Ne nuk duhet t’ia hapim derën. Thuajini jo Ramës! Shqipëria duhet të ecë përpara. Ne nuk mund ta lejojmë atë të vazhdojë edhe për një mandat të tretë.

Lulzim Basha, i cili hartoi plane konkrete të detajuara me një ekip ndërkombëtar ekspertësh, do të sigurojë që çdo familje në Shqipëri të mund të jetojë një jetë të denjë.

Më 25 prill, të gjithë ne do të votojmë për Bashën dhe Partinë Demokratike, për t’i sjellë shpresë Shqipërisë. Shqipëria fiton!

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303