fbpx

Detaje/ Kush është viktima e 5 që ndërroi jetë nga COVID-19? Ja prej sa ditësh po vuante….

Ka ndërruar jetë sot edhe një 49-vjeçar në Spitalin Infektiv në QSUT në Tiranë, si pasojë e koronavirusit.

Pavarësisht përpjekjeve të ekipit mjekësor të spitalit Infektiv, 49 vjecari arriti të mbijetojë. I ndjeri vuante nga diabeti mellitus dhe ishte prej 10 ditësh në terapi intensive.

Mësohet se ai ishte baba i katër fëmijëve, ndërkohë mësohet se familja e tij ndodhet në karantinim.