fbpx

Detaje të reja nga vdekja e George Floyd tregojnë se ishte me koronavirus

187d4fb6a7c6459e8256afd01df59e68_18.jpg

Vdekja e amerikanit George Floyd ka sjellë një ‘lum’ protestash në Amerikë.

Sipas autopsisë së fundmi ka rezultuar se Floyd ka qenë i infektuar me koronavirus.

Dokumenti 20-faqesh i lëshuar nga Zyra e Ekzaminuesit Mjekësor të Qarkut Hennepin thotë se një test i Floyd i bërë më 3 prill ka treguar se ishte i infektuar me koronavirus.

Anti-trupat në ARN mund të mbetet në trupin e dikujt për javë të tëra pasi sëmundja është zhdukur, thotë autopsia, një test i dytë pozitiv pas vdekjes së tij siguroi mjekët të thonin që Floyd, 46 vjeç, ishte asimptomatik nga infeksion edhe kur vdiq më 25 maj.

Tashmë oficeri i cili ushtroi trysni në qafën e George Floyd në Minneapolis, Derek Chauvin, përballet me vrasje të shkallës së dytë dhe akuza të tjera.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303