fbpx

Detajet/ Sërish ‘shpërthejnë’ rastet e reja, ja qyteti më aktiv me COVID në Shqipëri

koronavirusi-infektivi-urgjenca17-1-600x360.jpg

Të tjera detaje janë bërë me dije sot nga Ministria e Shëndetësisë sa i takon situatës nga COVID-19. U raportua se janë konfirmuar pozitivë 15 persona. 13 prej këtyre rasteve të reja kanë rezultuar në Durrës, ndërsa dy të tjerët në Tiranë dhe Shkodër.

Me këto raste, qyteti bregdetar është kthyer në “vatrën” e dytë më të rrezikshme të koronavirusit, pas Tiranës, me më shumë raste aktive.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303