27.5 C
Tirana
E enjte, 13 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Dha dorëheqjen nga mandati, sa vota ka marrë Tom Doshi në listat e kandidatëve…

spot_img

Tom Doshi, kreu i partisë Social-Demokrate hoqi dorë nga mandate para publikimit të rezultateve zyrtare nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve.Megjithatë deri më tani Tom Doshi rezulton të ketë marrë 588 vota në bashkinë e Shkodrës ku kandidonte i pari në listat e partisë së tij.Në raport me kandidatët e partive të tjera, deri tani Doshi renditet i gjashti pas kandidatëve demokratë dhe socialist në qarkun e Shkodrës.Doshi u dorëhoq nga mandati i deputetit por theksoi se do vazhdojë të qëndrojë në krye të PSD-së. Pak orë nga dorëheqja , Doshi deklaroi se është i gatshëm për koalicion me Ramën por me Bashën kurrë.Kandidimi i tij në zgjedhjet e 25 Prillit solli mjaft reagime të forta nga ana e ambasadës amerikane, pasi DASH e ka shpallur atë person non-grata.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat