24.5 C
Tirana
E enjte, 18 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Dhunë në protestë, lëndohen 3 persona

spot_img

Ka patur tensione në protestën e opozitën që po zhvillohet në këto momente përpara Parlamentit. Mësohet se deri më tani janë 3 persona të lënduar nga gazi lotsjellës, i hedhur herë pas herë nga efektivët e policisë.

Një protestues është shtrirë në tokë pasi nuk është ndjerë mirë dhe shumë qytetarë të tjerë janë afruar për t`i dhënë ndihmën e parë.

Gjithashtu, mbi 10 protestues kanë patur probleme me frymëmarrjes nga gazi lotsjellës.

Protesta degjeneroi në dhunë, ku edhe 3 efektivë policie janë lënduar.

Protestuesit qëlluan me gurë dhe sene të forta drejt policisë, ndërkohë këta të fundit iu kundërpërgjigjën me ujë me presion./real-news.tv

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat