fbpx

Dhunimi i mjekut, reagon QSUT: Dënojmë aktin e dhunës, familjari i pacienti e goditi teksa po e ndihmonte…

petriti.jpg

QSUT ka reaguar për dhunimin e mjekut Petrit Gjorgji, ku sqaron se familjari i pacientit ka sulmuar mjekun ndërkohë që ky i fundit ka qenë duke dhënë ndihmë tek pacienti.

Njoftimi:

Sqarojmë se incidenti ka ndodhur pasi mjeku ka qënë duke ndihmuar një pacient të shtruar në Njësinë e Urgjencës së Sëmundjeve të Brendshme i cili kishte rënë nga krevati. Rezulton se familjari i pacientit ka sulmuar mjekun ndërkohë që ky i fundit ka qënë duke dhënë ndihmë tek pacienti. Pas kallzimit nga ana e mjekut, kjo çështje po ndiqet nga organet kompetente.

Drejtoria e QSUNT dënon aktin e dhunës të ushtruar ndaj mjekut  dhe u bën thirrje organeve kompetente të zbardhin ngjarjen.

I bëjmë apel opinionit publik, të mirëkuptojnë dhe përkrahin bluzat e bardha gjatë punës së tyre, të cilët pavarësisht situatave të krijuara, në asnjë rast nuk neglizhojnë misionin e tyre human për shpëtimin e jetëve njerëzore.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303