fbpx

Dialogu me Serbinë, Lajçak javën e ardhshme në Kosovë

4748D910-D348-4BE2-BED0-3B4177E05364.jpeg

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, javën e ardhshme do të vizitojë Kosovën.

Lajmin e ka njoftuar zëdhënësi i qeverisë së Kosovë, Perparim Kryeziu, duke shtuar se Lajçak në Kosovë do të jetë nga mesi i javës së ardhshme.

Ai ka theksuar se Lajçak do të zhvillojë takime me kryeministrin Albin Kurti dhe me zëvendëskryeministrin, Besnik Bislimi

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303