30.5 C
Tirana
E enjte, 18 Korrik, 2024

TË FUNDIT

DiCaprio dhe Scorsese gati për një serial të ri

spot_img

Regjisori i famshëm, Martin Scorsese është dukë punuar për projektin e rradhës të cilin e ka nisur që në vititn 2003.

Sipas Indipendent, është zbuluar se projekti i përbashkët do të jetë një seri televizive  “Djalli në një qytet të bardhë”.

Filmi bën fjalë për periudhën kohore të vitit 1893 dhe është i ndërthur mbi tregimin e dy burrave: Daniela H. Burnham, një arkitekt dhe projektues urban i cili punon në Panairin Botëror në Chicago dhe Henry Holmes, mjeku karizmatik, mashtrues dhe vrasës serik që ka kryer rreth 200 viktima në projektin e tyre “Kalaja e Vrasjeve”.

Kjo do të jetë hera e gjashtë që dyshja bashkëpunon bashkë.

DiCaprio do të jetë producent i serialit, por ende nuk dihet nëse do të luajë rol protagonist në të./real-news.tv

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat