fbpx

Diçka tjetër merr vëmendjen/ Rrëzohet dekreti i Metës, habisin dy deputetë, votojnë nga…

dsdf-780x405.png

Së fundmi, dekreti i Presidentit Meta për “Metrologjinë” është rrëzuar me 9 vota pro, 3 vota kundër dhe një abstenim sot.

Komisioni i Veprimtarisë Prodhuese po drejtohej nga Niko Peleshi, por diçka ka rënë në sy gjatë takimit të tyre online.

Vihet re se dy deputetë nuk ndodhen në ambiente të brendshme teksa zhvillohet votimi.

Bëhet fjalë për Zef Shtjefnin që duket se ka dalë të shijojë diellin e paradites dhe Arlind Cacanin që po ndjek komisionin nga makina, shkruan Faxneës.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303