27.5 C
Tirana
E enjte, 13 Qershor, 2024

TË FUNDIT

“Dilni jashtë”! Tensione në KZAZ, persona me autorizim fals kanë hyrë në qendrën e numërimit

spot_img

Është shoqëruar me tensione numërimi i votave në një qendër numërimi në Delvinë. KZAZ nr. 89,  pretendohet se kanë hyrë brenda njerëz me autorizime të rreme.Kjo ka bërë që numëruesit e Bashkisë Delvinë të përfshihen në debate të forta me njëri-tjetrin, gjë që ka ndikuar në ngadalësimin e procesit të numërimit. Diskutimi me tone të larta ka nisur mes komisionerit të KZAZ-së dhe kryetares së bashkisë Delvinë.Shkak ishte zhurma që bëhej në ambient, pasi në qendrën e numërimit ishin shumë persona. Sipas kryetarit të KZAZ-së, Petrit Haniti, disa prej tyre kanë hyrë me autorizime false.

 

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat