fbpx

Gabimet dhe kombinimet për të shmangur me pulovrat norvegjeze në këtë dimër 2018

Veshjet norvegjeze janë të bukura. Ata menjëherë të kujtojnë dimrin në male, bëjnë thirrje për një vend me oxhak, një filxhan çokollatë të nxehtë dhe dritat në dritare, ndërsa ju jeni zbathur  me një manikyr të përsosur.

Po, pulovra dimërore që vijnë nga Veriu kanë të gjithë këtë pushtet tërheqës dhe kjo është arsyeja pse ne i duam shumë ato.

Zbukuruar me motive të vogla dhe të sakta gjeometrike, ato janë bërë me dorë me qepje të trasha me pelhura të leshta dhe ndonjëherë pothuajse të athët (në fakt origjinalët vijnë nga Norvegjia ose Skocia). Për këtë arsye, pulovrat norvegjeze kanë një identitet shumë të saktë, që është vështirë të mos i dëgjosh.

Ndiqni natyrën e pulovrave të tepërt të malit nëse jeni duke kërkuar vëllime të rehatshme, zgjedhni aksesorët që përputhen në ngjyrat e dizajnit të pulovrave norvegjeze.

I maglioni norvegesi in lana pelosa e leggermente pungente sono il tuo pezzo chiave dell'inverno: trai maglioni 2018 sono anche i più connotati, difficili da abbinare ad alto rischio flop: evita qui il Fashion Disaster.

FASHION Disaster! Është e kotë të përpiqesh të ndryshosh një mollë në një dardhë. Veshjet norvegjeze mbulojnë shpatullat dhe i rrethojnë në një përqafim të ngrohtë. Ata nuk jane per ti kombinuar per ne disko

COSMOTIP: Nëse doni t’i jepni sweaters të bëra me dorë një joshje elegante, zgjidhni ngjyrë të errët se zakonisht dhe kombinojini me pantallona.

I maglioni norvegesi in lana pelosa e leggermente pungente sono il tuo pezzo chiave dell'inverno: trai maglioni 2018 sono anche i più connotati, difficili da abbinare ad alto rischio flop: evita qui il Fashion Disaster.

FASHION Disaster: Nëse doni t’i ktheni sendet e tepërt në veshje të vogla, askush nuk do të ju ndalojë! Por mbani një sy për të mos u dukur si një tub i efekteve të çorape të Krishtlindjeve.

COSMOTIP: Gjeni në departamentin e meshkujve një triko të tepërt që ka një formë të lehtë me buzë në pjesën e poshtme të brinjëve që ta vishni mbi pantallona tngushta ose me çizme te gjata

I maglioni norvegesi in lana pelosa e leggermente pungente sono il tuo pezzo chiave dell'inverno: trai maglioni 2018 sono anche i più connotati, difficili da abbinare ad alto rischio flop: evita qui il Fashion Disaster.

FASHION Disaster:Modës brutale është në rregull, është mirë që të përputhen me kujtesën kokëfortë Gucciana, por nuk ka kombinim më të keq të një pëlhure sartoriale klasike të kombinuar me ngjyrat pastel.

COSMOTIP: Me një triko të leshi të zbukuruar me shkëlqim, mos e teproj dhe të përputhen me një palë pantallona të shkurtra, gjithashtu të bardha pse jo, mbi të cilat duhet të veshin çizme të larta kamoshi.

 

I maglioni norvegesi in lana pelosa e leggermente pungente sono il tuo pezzo chiave dell'inverno: trai maglioni 2018 sono anche i più connotati, difficili da abbinare ad alto rischio flop: evita qui il Fashion Disaster.

FASHION Disaster: Shpesh pulovrat e dimrit malor, sweaters norvegjeze të trashë leshi janë zbukuruar me modelet dhe grafika të përcaktuara mirë gjeometrike. Por jo të gjitha dhurojnë qëllim vetjak

COSMOTIP: Me supet e vogla dhe të shkurtra zgjidhni pullat e grave me dekorime të qarta dhe nese jeni të strukturuar mirë, gjeni ngjyra të errëta dhe kompakt që mund të përmbajnë format pa i theksuar ato.

I maglioni norvegesi in lana pelosa e leggermente pungente sono il tuo pezzo chiave dell'inverno: trai maglioni 2018 sono anche i più connotati, difficili da abbinare ad alto rischio flop: evita qui il Fashion Disaster.

FASHION Disaster:Mëngët Bell, vija të mëdha horizontale, bëjnë pulovren të stilit norvegjez një sfide të bukur. Por nëse vëllimi eshte i madh, nuk ndihmon gjithmonë ne një kombinim .

COSMOTIP: Mirë, është e ftohtë, por ç’të themi mund te perdorni një palë pantallona të shkurtra për të modernizuar dhe tharë volumin maksimal të këmishës së punuar me dorë.

 

I maglioni norvegesi in lana pelosa e leggermente pungente sono il tuo pezzo chiave dell'inverno: trai maglioni 2018 sono anche i più connotati, difficili da abbinare ad alto rischio flop: evita qui il Fashion Disaster.

FASHION Disaster:Lëreni jelekun e leshit të gjyshit apo babait tuaj. Vishni të gjitha me një këmishë dhe pantallona mbrëmje nuk është më e mira në 3 vitet e fundit.

COSMOTIP: Provoni në vend të kësaj me një triko të vjela, të vishni me lëkurë, dhe një palë xhinse të errëta për të zgjedhur nga prerja që i përshtatet më së miri formave tuaja.

 

Lër një koment