fbpx

Dita e Çlirimit/ Rama dhe Meta ‘bëhen bashkë’, vizitojnë Varrezat e Dëshmorëve

ertryu-770x433.jpg

Në nderim të 77-vjetorit të Çlirimit të Shqipërisë, kryeministri Edi Rama dhe presidenti i vendit, Ilir Meta, kanë vizituar varrezat e dëshmorëve

Krerët më të lartë të shtetit, kanë vendosur kurora me lule dhe kanë nderuar dëshmorët.

“Lavdi dëshmorëve të Atdheut”, shkruan Rama në “Facebook”.

Ndërsa Presidenti Meta, uron shqiptarët me fjalët:

“LIVE nga Memoriali “Nëna Shqipëri” – GËZUAR DITËN E ÇLIRIMIT!”, shkroi kreu i shtetit.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303