fbpx

Dita e Lirisë, përkujtohet rënia e Murit të Berlinit

45269581_10155967356155838_522068758185902080_n-696x476.jpg

“Dita Botërore e Lirisë përkujton rënien e Murit të Berlinit dhe të komunizmit në Europën Lindore dhe Qendrore”, shprehet ambasada e SHBA-së në Tiranë.

Po ashtu ambasada kujton se kjo ditë u caktua nga Presidenti George W. Bush

“Dita u caktua në 2001 nga Presidenti George W. Bush për të festuar ribashkimin e njerëzve të dashur, të ndarë nga Perdja e Hekurt, dhe shërben si një shenjë njohjeje të dëshirës së njerëzve për të jetuar në një shoqëri më të mire, më të drejtë. Çfarë do të thotë liri për ju?”, shprehet ambasada amerikane në Tiranë.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *