fbpx

Dita Ndërkombëtare e Paqes/ Kryeministri Edi Rama del me mesazhin e rëndësishëm

edi-rama-2-750x375-1-1-1.jpg

Në Ditën Ndërkombëtare në Paqes, kryeministri Edi Rama ka publikuar një postim në rrjete sociale.

Ai ka dhënë një mesazh në rrjetet sociale ku shprehet se si një vend anëtar në NATO, Shqipëria ka kontribuar dhe do të vazhdojë të japë kontributin e saj në misione paqeruajtëse anembanë globit.

Postimi i Ramës:

Dita Ndërkombëtare e Paqes

Si një vend anëtar në NATO, Shqipëria ka kontribuar dhe do të vazhdojë të japë kontributin e saj në misione paqeruajtëse anembanë globit, në rritjen e bashkëpunimit, sigurisë e tolerancës

Kjo ditë na rikujton se ka më shumë gjëra që na bashkojnë sesa ato që mund të na ndajnë.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303