24.5 C
Tirana
E mërkurë, 24 Korrik, 2024

TË FUNDIT

‘Djegia e mandateve’, reagon Ministrja e Jashtme gjermane

spot_img

Ministria e Punëve të Jashtme të Gjermanisë e ka quajtur të gabuar djegien e mandateve të deputetëve të opozitës.

Në një prononcim për DW, zyrtarë të Ministrisë së Punëve të Jashtme shprehet se vendi për zgjidhjen e konflikteve politike është Kuvendi.

‘Po i ndjekim me shumë vëmendje zhvillimet aktuale politike në Tiranë. Bojkotimin e Parlamentit dhe në veçanti dorëheqjen e deputetëve e konsiderojmë të gabuar. Platforma e duhur për të zgjidhur konfliktet politike është Kuvendi. Ngecja në vend nuk është opsion për Shqipërinë e sidomos kur Shqipëria është në pritje të vendimit të BE-së për çeljen e negociatave të anëtarësimit’, thuhet në deklaratën e Ministrisë.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat