fbpx

“Do i ndajmë lekët bashkë”. Flet avokatja e infermieres Sidorela Çela që u la e lirë: Nuk kishte prova në përgjime

Screenshot_21-1.png

Avokatja e Sidorela Çelës ka folur ditën e sotme lidhur me lirimin e infermieres pas skandalit të “Shefqet Ndroqi” për ryshfet.

“Gjykata tha se prokuroria duhet të kishte konstatuar veprimet e paligjshme, dhe se në përgjime nuk kishte prova të mjaftueshme për të evidentuar bashkëpunimin mes personave”, u shpreh Sevdari.

Tashmë për aktin e korrupsioni që u zbulua te Shefqet Ndroqi, drejtësia duket se do të ndëshkojë vetëm Tiren, e cila i merrte sasi të mëdha parash familjarëve të personave me Covid, kundrejt shërbimit të tyre.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303