fbpx

“Do jepni llogari për atë që keni shpifur ndaj…”. Ish-bashkëshortja e 71-vjeçarit shpërthen në ulërima

“Do me jepni llogari’. Kështu ka deklaruar Floresha Zhidru, ish-bashkëshortja e 71-vjeçarit të ekzekutuar nga RENEA një ditë më parë në Elbasan.

“Do më jepni llogari për atë që keni shpifur, do më jepni llogari për atë që keni shkruajtur në media. Të mos ju shoh këtu me kamera. Nuk erdhët kur ishte për të ardhur, erdhët sot. Ikni kërkojani shtetit

Në derën e banesës së tyre shihen shenjat e plumbave dhe dera e bërë ‘shoshë’ nga breshëria e të shtënave.

Kujtojmë se 71-vjeçari Lefter Zhidru për 5 orë qëndroi i armatosur dhe hapi zjarr ndaj forcave policore, duke plagosur dy të rinj, të cilët janë jashtë rrezikut për jetën.

Ai u ekzekutua nga forcat RENEA pasi nuk pranoi të dorëzohej, ndërkohë që hapi zjarr ndaj tyre deri në momentin e fundit.