fbpx

“Do të ishte një tragjedi e madhe”. Drejtuesi politik i PD habit me fjalën e tij

800deea04b7fa28567944c913284eb36_L.jpg

Drejtuesi politik i PD në Berat, Tomorr Alizoti ka bërë një deklaratë të papritur lidhur me zgjedhjet e 25 prillit. Ai ka thënë për PolitikOn se nëse PD do të humbasë zgjedhjet, atëherë kjo do të jetë një tragjedi e madhe për Shqipërinë, sesa për PD-në.

Humbja e zgjedhjeve, që nuk besoj se do të ndodhë, do të ishte më shumë tragjedi për Shqipërinë, se sa për Partinë Demokratike.

Në Berat do të donim që të merrnim të gjithë deputetët, po kjo është një dëshirë, jo një realitet. Unë, nga perceptimet them se do të kemi një rezultat të mirë, edhe pse ka qenë një bastion i majtë. Por Berati dhe i gjithë vendi ka pasur një varfëri deri në ekzistencë.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303