29.5 C
Tirana
E mërkurë, 17 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Dogjën parcelat me ullinj, procedohen penalisht 3 autorët

spot_img

Janë proceduar penalisht 3 autorët e djegies së 7 hektarë tokë dhe 75 rrënjë ullinj në Fier. Në njoftimin e policisë, mësohet se 3 autorët i përkisnin moshave 28, 44 dhe 56 vjeç.

28-vjeçari, banues në Levan është autori i dyshuar i djegies së 35 rrënjëve ullinj, ndërkohë autori tjetër, 56-vjeçari banues në Greshicë, ka djegur 7 hektarë tokë dhe 30 rrënjë ullinj

Më tej, 44-vjeçari banues në Ardenicë,është autori i dyshuar i djegies së 10 rrënjëve ullinj shumëvjeçar, pronë e Manastirit të Ardenicës.

Së fundmi, materialet i janë kaluar Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier dhe Lushnje për veprën penale “Shkatërrimi i pronës me zjarr”./real-news.tv

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat