fbpx

Doris Pack reagon ashpër: Rama po bën lojë të keqe dhe të rrezikshme

Një tjetër reagim i ashpër ka ardhur në drejtim të mazhorancës në lidhje me miratimin e ndryshimeve kushtetuese të enjten.

Kryetarja e Forumit të Gruas së Partive Popullore Europiane , Doris pack ka deklaruar se kryeministri Rama “po luan një lojë të keqe dhe të rrezikshme për Shqipërinë”.

“Janë shumë për të ardhur keq dhe të diskutueshme qëllimet e vërteta të socialistëve në pushtet që thyen konsensusin e arritur me opozitën, bashkë me ndërkombëtarët. Dje u ndryshua në mënyrë të njëanshme Kushtetuta”, shkruan ajo në twitter.