fbpx

Drejt martesës? Ja si mund ta organizoni festën tuaj të beqarisë

g-beqo.png

Festa e beqarisë është shansi i nuses për të kaluar kohë cilësore me miqtë e saj, për t’u argëtuar dhe për t’u egërsuar, duke përgatitur kështu terrenin për ditën e madhe. Përsa i përket festës së beqarisë, ka shumë dhe ide unike ku çdo nuse mund të zgjedhë… Kështu ne gjetëm idetë më të përfolura dhe trendi për të krijuar një festë beqarie që do të jetë e paharrueshme!
1. Degustimi i verës
Nëse e doni verën e mirë dhe cilësore, ka më mirë se të bëni një degustim vere ku mund t’i shoqëroni me pjata të shijshme djathërash dhe frutash. Degustimi bëhet në kantina të ndryshme dhe në veçanti ka disa kantina që ofrojnë këtë mundësi. Thjesht duhet të jesh i dashuruar i verës!
2. Piknik
Ndërsa po shkojmë drejt verës dhe moti po bëhet gjithnjë e më me diell, ka më mirë se një piknik në një vend të këndshëm? Gjeni një vend të qetë ku mund të bëni piknikun tuaj. Mund të përgatisni gjëra të ndryshme të mira dhe të dekoroni hapësirën me rekuizita të bukura në mënyrë që të mund të bëni fotografi të mahnitshme… për këtë ju duhet padyshim një hapësirë e këndshme e Instagramit për të rritur të gjithë përvojën.
3. Spa
Për relaksim përfundimtar, çfarë mund të jetë më ideale se një vizitë në një Spa? Aty mund të relaksoheni duke kryer trajtime të ndryshme si pastrimi i fytyrës dhe madje edhe masazhi. Sigurisht, është një zgjedhje që do ta pëlqejnë shumë të dashurat, veçanërisht nusja, pasi kjo ditë do t’i ofrojë asaj mundësinë e fundit për t’u çlodhur dhe për t’u argëtuar.
4. Dhoma e arratisjes
Diçka krejtësisht ndryshe që i përshtatet padyshim nuseve të guximshme është dhoma e arratisjes. Nëse ju pëlqen aksioni dhe padyshim shumë të qeshura, atëherë pse të mos provoni një përvojë në dhomën e arratisjes? Sigurisht që do të jetë shumë argëtuese dhe një alternativë unike për festën e beqarisë…por mos harroni të visheni në përputhje me rrethanat!/

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303