fbpx

Drejtoria e Përgjithshme Detare nxjerr videon: Kujdes në këto data…

LAJMI-I-FUNDIT-1-1-822x462-4-1-2-1-3.jpg

Moti do të vijojë të përkeqësohet, thekson Drejtoria e Përgjithshme Detare, e cila me anë të një njoftimi zyrtar, thekson se bregdeti shqiptar do të përfshihet nga era me drejtim veri-perëndim shpejtësi deri në 32 milje në orë dhe forca e detit do të jetë 6-7 shkalla bufort.

Moti i përkeqësuar do të shtrihet në gjithë bregdetin.

“Me qëllim parandalimin e çdo situate të papritur për shkak të kushteve atmosferike kërkojmë bashkëpunimin e të gjithë subjekteve që ushtrojnë veprimtari në fushën e detarisë, për të marrë të gjitha masat e nevojshme për sigurimin e mjeteve në port dhe rritje e gadishmerisë së ekuipazhit në mjetet lundruese,” thuhet në njoftim.

Njoftimi është shoqëruar me videon e parashikimit të motit.

https://www.facebook.com/drejtoriadetare/videos/182713226298689/

 

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303