Dribloi ‘yjet’ e Francës, UEFA reklamon perlën e Bares

Performanca e Shqipërisë ndaj Francës nuk ishte e gjitha për t’u hedhur poshtë. Këtë e tregon edhe një video e shkurtër e UEFA-s, në llogarinë e sa në Instagram, ku shfaqet mesfushori kuqezi Keidi Bare, që driblon me zgjuarsi dy futbollistë, sulmuesin e Barcelonës, Antoine Griezmaan dhe mesfushorin e Atleticos së Madridit, Lemar.

Veprimi teknik i lojtarit kuqezi është vërtet për t’u duartrokitur.