35.5 C
Tirana
E martë, 16 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Dua Lipa përballe Rita Orës në ‘Brit Awards 2019’

spot_img

Brit Awards ka vënë përballë Dua Lipën dhe Rita Orën.

Dy këngëtaret me origjinë shqiptare konkurrojnë me njëra-tjetrën në të njëjtën kategori ‘British Video’.

Dua mbizotëron me 4 nominime ndërsa Rita Ora me 2 nominime.

Ora është nominuar me këngën ‘For You’ në bashkëpunim me Liam Payne dhe me ‘Let Me Love You’.

Ndërsa Lipa me këngët ‘One Kiss’ në bashkëpunim me Calvin Harris dhe ‘IDGAF’.

Ceremonia e ‘Brit Award 2019’ do të mbahet më 20 shkurt në O2 Arena të Londrës.

 

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat