fbpx

Dua Lipa thyen rekord të ri, nominohet për 6 kategori në “Gramy Awards 2021”

35892566-8968373-image-a-46_1605831082384-1.jpg

Këngëtarja e famshme Dua Lipa sapo ka shënuar rekordin më të ri!

Lipa është nominuar në gjashtë kategori të “Grammy Aëards 2021”, ku tre prej tyre janë më kryesoret.

“Regjistrimi i muzikës më të mirë”, “Albumi i vitit” dhe “Kënga më e mirë e vitit” janë çmimet që Dua mund t’i fitojë.

Në një postim në rrjetin social “Instagram”, 25-vjeçarja me origjinë shqiptare ka ndarë një video ku shihet duke qarë nga emocionet.

 

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303