‘Dua të ndahemi’/ 18-vjeçari ther me thikë të dashurën, e qëllon 13 herë

Një adoleshent ka therur me thikë të dashurën e tij, pasi kjo e  fundit i kërkoi që të ndaheshin pasi dëshironte t`i përkushtohej studimeve.

Raportohet se Ellie Gould u godit me thikë 13 herë nga i dashuri, i cili e la të vdekur.

Mirëpo, 18-vjeçari Thomas Griffiths ka tentuat ta fshehë ngjarjen, duke e bërë të dukej sikur vajza e ka vrarë vetë veten.

është përpjekur ta fshehë krimin e ëndë duke vënë duart e ish-të dashurës së tij në thikë, në mënyrë që të dukej sikur Gould kishte vrarë veten.

“Unë dhe Ellie do të bëjmë një pushim dhe të shohim se si shkojnë gjërat pas provimeve. Babi im ka kancer dhe Nëna ime ka qenë në spital sepse ka pasuar probleme me zemrën. Kohët e fundit jam stresuar dhe nuk di si ta përballoj atë,“- tregonte Griffiths.

Mësohet se Thomas është dënuar me 12 vite burg e gjashtë muaj.