fbpx

Dy ishujt e veçantë të Karaibeve

On-connait-le-nom-des-25-iles-les-plus-attractives-des-Caraibes.jpg

Dy ishujt më të bukur e të veçantë të Karaibeve janë pikërisht Anguilla dhe St. Martin. Dy ishujt kanë bukuri ekzotike, me plazh të pastër dhe arkitekturë interesante të ndërtesave

Anguilla konsiderohet si një nga plazhet më të vlerësuara dhe të bukura në botë. Tek ai mund të arrish vetëm nëpërmjet varkave. Thuhet se aty mund të shijosh koktejlet më të mira. Gjithashtu, muzika ‘reggae’ është e veçanta e këtij ishulli.

Ishulli tjetër quhet St.Martin. Ky ishull njihet për kulturën e saj të veçantë të Karaibeve dhe ushqimet tradicionale, të cilat mund të shijohen në restorantet përreth. Anguilla dhe St.Martin janë dy ishuj fantastikë, që çdo njeri do donte të shkonte me pushime./real-news.tv

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303