fbpx

Dy kërkesa/ Banorët e ‘Astirit’ peticion Arta Markut

Banorët protestues që preken nga projekti i ‘Unazës së Madhe’ dhe do tu shemben ndërtesat kanë marrë një tjetër iniciativë. Ata i kanë dërguar një peticion kryeprokurores Arta Marku.

Në këtë peticion ata i shprehin Prokurorisë shqetësimin për vendimin që qeveria ka dhe kërkojnë ndërprerjen e menjëhershme të punimeve.

Gjithashtu në peticion banorët kanë kërkuar edhe lirimin e personave të arrestuar gjatë protestës që ndodhi para Kuvendit.

Lër një koment