fbpx

Dy kërkesa/ Banorët e ‘Astirit’ peticion Arta Markut

919bde5d-21a5-4652-9be8-aa05b3fc94b3.jpg

Banorët protestues që preken nga projekti i ‘Unazës së Madhe’ dhe do tu shemben ndërtesat kanë marrë një tjetër iniciativë. Ata i kanë dërguar një peticion kryeprokurores Arta Marku.

Në këtë peticion ata i shprehin Prokurorisë shqetësimin për vendimin që qeveria ka dhe kërkojnë ndërprerjen e menjëhershme të punimeve.

Gjithashtu në peticion banorët kanë kërkuar edhe lirimin e personave të arrestuar gjatë protestës që ndodhi para Kuvendit.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *