32.5 C
Tirana
E mërkurë, 19 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Dy shqiptarë, pjesë e të burgosurve të vitit në Britani

spot_img

Janë përmbledhur në media plot 125 të burgosur në Britaninë e Madhe, të cilët kanë marrë dënimet më të mëdha gjatë vitit 2018. Në mesin e listës së burgosurve, bëjnë pjesë edhe dy shqiptar.

Mësohet se ata janë pikërisht Esmerald Jahelezi, 29 vjeç dhe Andrilon Mehmetaj, 31 vjeç nga Shqipëria. Dy të rinjtë prodhonin kanabis në një fabrikë të tyre, ku autoritetet britanike bënë të mundur bastisjen e saj.

Ndërkohë, mësohet se Jahelezi është dënuar me dy vite burg, ndërsa Mehmetaj me 1 vit. Në momentin e lirimit, dy shqiptarët do dëbohen nga Britania e Madhe për tu kthyer në Shqipëri./real-news.tv

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat