fbpx

Dy të infektuar me koronavirus në Tropojë, mjekët ende nuk i nënshtrohen analizave

Dy persona në Tropojë kanë rezultuar pozitiv me koronavirus. Ky lajm u konfirmua edhe vetë nga Ministria e Shëndetësisë gjatë një deklarate për media.

Bashkëshortët ndodhen të izoluar në banesë, si dhe po shqyrtohet opsioni që ata të nisen drejt Infektivit.

Mirëpo, mjekët që kanë vizituar dy pacientët, ende nuk i janë nënshtruar për vete analizave