fbpx

Dy vatra zjarri në pyjet e Lezhës

7e842243810abe24526bc7a1b35bc9ae_L.jpg

Dy vatra të reja zjarri, janë konstatuar sot në pyjet e Lezhës, konkretisht në fshatrat Zimaj dhe Kashnjet.

Mësohet nga mediat se aktualisht nuk ka rrezik për zonën e banuar, pasi në vendet ku ka rënë zjarri nuk ka banesa.

Punonjësit e Shërbimit Pyjor ndodhen në terren dhe po ndërhyjnë me mjete rrethanore për shuarjen e flakëve, pasi ndërhyrja e zjarrfikësve është e pamundur për shkak të terrenit malor.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303