fbpx

“E diela e lotëve”/ Mesazhi drithërues i Papa Françeskut për pandeminë

Edhe në Vatikan situata me covid-19 është duke u ndierë shumë. Sheshi Shën Pjetër dhe mesazh janë bosh. “E Diela e lotëve” e konsideroi Papa Françesku këtë të diel në meshën që po transmetohej në Santa Marta.
“Unë mendoj për kaq shumë njerëz që qajnë, të izoluar, në karantinë, të moshuar vetëm, të shtruar në spital, njerëz në terapi intensive, prindër që shohin se nuk ka rrogë dhe nuk kanë mundësi që t’i japin fëmijëve për të ngrënë”, tha Papa në fjalimin e tij.