fbpx

E ftoi Rama/Kryeministri i Kosovës vjen nesër në Tiranë (Axhenda e plotë)

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, do të vizitojë Shqipërinë ditën e nesërme (3 korrik), me ftesë të kryeministrit Edi Rama.

Zyra e kryeministrit njofton se Hoti do të takohet me presidentin Ilir Meta, kryetarin e Kuvendit, Gramoz Ruçi, kryetarin Erion Veliaj dhe kryetarin e PD, Lulzim Basha.

Në 10:00 kryeministri Avdullah Hoti do të pritet nga kryeministri Rama nga ku në 11:15 do të mbajnë një konferencë të përbashkët për shtyp.

Më pas kryeministri Hoti do të takohet me presidentin Meta, me kreun e Kuvendit, me Bashën dhe Veliajn.

Axhenda e plotë e kryeministrit Hoti:

10:00- Pritja e kryeministrit Avdullah Hoti nga kryeministri Edi Rama.

Vendi: Pallati i Brigadave

11:15- Konferencë e përbashkët për shtyp e Kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti dhe Kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama.

13:10 –Takim me Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta.

Vendi: Presidencë

14:00 -Takim me Kryetarin e Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi.

Vendi: Zyra e Kryetarit të Kuvendit

14:45 -Takim me Kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.

Vendi: Zyra e Kryetarit të Bashkisë

15:30 –Takim me Kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Vendi: Zyra e Kryetarit të PD

Vizita e Avdullah Hoti vjen disa ditë pas vizitës dyditore që pati Edi Rama në Kosovë ku takoi liderët politikë në vend.