fbpx

Aksident në Elbasan, Benzi përplas automjetin ku udhëtonin 4 vajza, njëra prej tyre në gjendje të rëndë

Një aksident ka ndodhur në aksin Tiranë-Elbasan, në dalje të tunelit.

Automjeti tip Benz ka goditur një automjet tip Ëolksëagen ku udhëtonin 4 vajza. Si pasojë e përplasjes, 3 vajzat janë transportuar në spital, ndërsa njëra prej tyre u nxorr me më shumë vështirësi, pasi kishte mbetur në automjet. Zjarrfikëset dhe policia Rrugore kanë bërë të mundur që vajzën e mbetur në automjet ta nxirrnin me shenja jete dhe është transportuar menjëherë me ambulancë drejt spitalit.

Policia ndodhet në vendngjarje dhe po punohet për shkaqet e aksidentit.