fbpx

E fundit/ Aksident i rëndë në Vorë, një i vdekur

LAJMI-I-FUNDIT-1-1-822x462-2.jpg

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Prezë. Një automjet ka përplasur për vdekje një këmbësor, rreth 60 vjeç, identiteti i të cilit ende nuk bëhet me dije. Policia ka shoqëruar drejtuesin e automjetit, shtetasin me iniciale A. L për veprime të mëtejshme hetimore.

Njoftimi i policisë:

Rreth orës 16:56 në fashtin Prezë, Vorë automjeti me drejtues shtetasin A. L ka aksidentuar një këmbësor ende të paidentifikuar rreth 60 vjeç. Si pasojë e dëmtimeve të marra këmbësori ka ndërruar jetë.

Drejtuesi i automjetit shtetasi A. L është shoqëruar në komisariat për veprime të mëtejshme hetimore.

Policia rrugore ndodhet në vendngjarje ku vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, si dhe identifikimin e trupit të pajetë.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303