fbpx

E FUNDIT/ Forcat speciale Amerikane vendosen në Shqipëri

Screenshot_3-1.jpg

Në Shqipëri pritet të ngrihet shtabi i njësive speciale operacionale të Europës. Tashmë këto forca special do të kenë një vendndodhje pararojë me vendndodhje pikërisht në Shqipëri.

Lidhur me këtë lajm ka reaguar edhe ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim e cila me anë të një statusi në rrjetin social “Twitter”, ka shkruar se kjo ishte hera e parë që SHBA e kishte marrë një vendim të tillë dhe se ishte një mënyrë e shkëlqyer për të nisur vitin me thellimin e marrëdhënieve mes Shqipërisë dhe Amerikës.

Postimi i Plotë nga ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim:

Shkëlqyeshëm për të nisur vitin e ri me zhvillim të rëndësishëm në marrëdhëniet 🇺🇸 🇦🇱. Hera e parë 🇺🇸 po lokalizon një seli të këtij lloji në 🇦🇱. E rëndësishme për sigurinë rajonale.

 

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303