fbpx

E FUNDIT/ Humbin jetën 2 vajzat pasagjere në makinën që u aksidentua në dalje të tunelit të Elbasanit

Aksidenti i ndodhur pak më parë në aksin Tiranë-Elbasan, në dalje të tunelit shkaktoi vdekjen e dy vajzave që udhëtonin në automjet.

Automjeti tip Benz u përplas me një automjet tjetër tip Ëolksëagen ku udhëtonin 4 vajza, 2 prej të cilave humbën jetën.

2 vajzat e tjera ndodhen në spital dhe nuk dihet ende gjendja e tyre.

Real News raportoi më herët se njëra prej vajzave që ndërroi jetë, u nxorr nga automjeti me vështirësi.