fbpx

E fundit/ Merret peng kryebashkiaku ukrainas

pengu.jpg

Ministri i Jashtëm i Ukrainës, Dmytro Kuleba ka bërë me dije se forcat ruse kanë rrëmbyer  kryebashkiakun dhe zëvendësin e qytetit port ukrainas të Skadovsk.

Oleksandr Yakovlev, kryebashkiak i Skadovsk, një qytet port në rajonin Kherson të Ukrainës, dhe zëvendësi i tij, Yuri Palyukh, dyshohet se u kapën nga ushtria ruse, raportuan mediat lokale.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303