fbpx

E fundit/ Ndërrojnë jetë nga Covid dy persona te Infektivi, dalin detajet

Dy persona kanë humbur jetën te Infektivi si pasojë e koronavirusit.

Personat që kanë humbur jetën janë një paciente 78 vjeçare nga Tirana, e transferuar nga një spital jopublik, ka ndërruar jetë në spitalin infektiv, megjithë trajtimin intensiv në reanimacion dhe një pacient 83 vjeçar nga Durrësi, në terapi intensive, i cili vuante nga hipertensioni.