fbpx

E FUNDIT/ Nxirren trupat e pajetë të dy elektricistëve, u mbytën në mëngjes në lum, si i mori rrjedha e ujit për poshtë

lum.png

Pak momente më parë janë nxjerrë nga uji dy trupat e pajetë të elektricistëve, të cilët ranë me makinën e tyre në lum. Teksa ranë në ujë, rrjedha i ka marrë e më pas i ka zhvendosur për poshtë.

Aksidenti ndodhi në fshatin Kordhocë. Trupat e Selfo Kallfës dhe Dini Isarajt u nxorën nga palombarët. Më pas rrjedha e ujit ka marrë trupat, duke i zhvendosur më poshtë. Pas kërkimeve të forcave RENEA dhe të palombarëve u bë e mundur gjetja e trupave të viktimave.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303