24.5 C
Tirana
E enjte, 30 Maj, 2024

TË FUNDIT

E FUNDIT/ Rrëzohet avioni në Rusi, raportohen 19 viktima

spot_img

Nëntëmbëdhjetë njerëz vdiqën, fati i tre të tjerëve nuk dihet pas rrëzimit të një aeroplani me parashutistë në Tatarstan, tha një burim për Interfax.

Më herët u bë e ditur se avioni L-410 me parashutistët e klubit fluturues lokal u rrëzua në zonën Menzelinsk. Në bord ka 23 persona – 21 parashutistë dhe 2 anëtarë të ekuipazhit.

Informacioni në lidhje me rrëzimin u konfirmua nga shërbimi për shtyp i Drejtorisë kryesore rajonale të Ministrisë së Situatave të Urgjencës. Njësitë e garnizonit të zjarrit dhe shpëtimit Menzelin janë duke shkuar në vendin e thirrjes, shtuan ata.

Sipas burimit, pas rrëzimit, L-410 u nda në gjysmë dhe mori flakë, zjarri u shua shpejt.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat