fbpx

E fundit/ Vdes një grua nga koronavirusi, ja njoftimi i Ministrisë

Shkon në 32 numri i të vdekurve nga pandemia e covid-19 në Shqipëri. Sipas asaj që njofton Ministria e Shëndetësisë, mbrëmjen e sotme ka ndërruar jetë në spitalin Infektiv një paciente 64-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19, e cila ishte e shtruar prej 3 javësh në spital, në gjendje të rëndë.

64-vjeçarja që vuante prej 4 muajsh nga limfoma e trurit, nuk arriti dot të mbijetonte, pavarësisht mjekimit intensiv dhe përpjekjeve të stafit mjekësor.