fbpx

E konfirmon MSH: Vdes 90-vjeçari nga koronavirusi, prej 5 ditësh në spital

infektivi_1.jpg

Edhe Ministria e Shëndetësisë e konfirmon lajmin se një 90-vjeçar ka humbur jetën nga koronavirusi.

Njoftimi i MSH:

Një pacient 90-vjeçar ka humbur jetën në spitalin infektiv, si pasojë e tromboembolisë pulmonare.

90-vjeçari ishte i prekur edhe nga COVID19 dhe vuante nga disa sëmundje bashkëshoqëruese (tromboemboli pulmonare, diabet mellitus, hipertension). Pacienti ndodhej i shtruar prej 5 ditësh në spitalin infektiv në gjendje të rëndë shëndetësore.

Sipas mjekëve që e kanë trajtuar gjatë gjithë kësaj kohe, shkaku i vdekjes së 90-vjeçarit është tronboembolia pulmonare.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303