fbpx

E kritikuan se mori pjesë në ditëlindjen e Bes Kallakut, reagon Arbana Osmani

arbana-besi.jpg

Pjesë e festës së 35-vjetorit të aktorit të humorit Bes Kallaku ishte e pranishme edhe moderatorja e njohur Arbana Osmani.

Në media qarkulloi me shpejtësi lajmi se masat antiCovid nuk u respsektuan duke gjobitur edhe pjesmarrësit si dhe pezullimin e efektivëve të policisë.

Duket se kritikave nuk i ka shpëtuar dot as moderatorja e cila teksa publikoi promon e emsionit të saj “Dua të të bëj të lumtur” , një ndjekëse i shkruan:

Je nga të vetmet gazetare që të ndjek që nga kohët e top radio e deri sot,  por në momentin kur si person publik u thua njerëzve “kini kujdes” dhe në krahun tjetër shfaqesh në party me 30 njerëz a më shumë, sikur del kundra atyre që keni thënë.”

Mirëpo, Arbana është përgjigjur duke thënë: “Faleminderit, polemikat e kota ua kemi lënë portaleve me kohë. Përqafime!”

 

Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë ka gjobitur me 1.000.000 lekë pronarin e lokalit ku u organizua ditëlindja e aktorit, si dhe ka pezulluar nga detyra 6 punonjës policie për moskryerje të kontrollit të territorit.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303