28.5 C
Tirana
E enjte, 13 Qershor, 2024

TË FUNDIT

E para në qarkun e Kukësit, kush është socialistja e votuar që lë pas aktorin Petrit Malaj

spot_img

Ndonëse në qarkun e Kukësit ka fituar Partia Demokratike me 24071 vota në total, një vëmendje të madhe ka tërhequr edhe Partia Socialiste pasi ka qenë një ndër qarqet e pakët ku nuk ka arritur të triumfojë.PS ka marrë 13865 votave ose 35.8%, duke siguruar tre mandate. Ajo që vihet re është se në këtë forcë politike më shumë vota ka marrë një femër dhe bëhet fjalë për Gerta Durakun me 4298 vota.Ajo ka arritur të lërë pas aktorin dhe rektorin e Universitetit të Arteve, Petrit Malajn, i cili edhe pse një figurë shumë e dashur nga publiku ka arritur të fitojë 3534 vota.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat