fbpx

E rëndë-Aksidentohet autobusi/ 12 studentë të vdekur dhe 15 të plagosur

12 studentë kanë vdekur dhe 15 të tjerë janë plagosën, tre prej tyre rëndë, në një aksident rrugor.

Drejtuesi i një kamioni të ngarkuar me gurë humbi kontrollin e automjetit,  duke u përplasur me një autobus studentor.

Ky është aksidenti më i rëndë rrugor që nga viti 1995, kur një autobus ra në humnerë nga një lartësi 25 m duke shkaktuar 14 viktima.

5dcd0f5cd0c1as7-2 5dcd0f4c2a08as10-1 1573719966_s42
<
>

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Sllovakinë Jugore.